LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Skënderbeu bën goleadë, gjithçka e thjeshtë për Laçin dhe Kukësin

26 Shtator 2022, 17:11, Sport CNA

Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Skënderbeu bën goleadë,

Ndeshjet e Grupit B në Kupën e Shqipërisë kanë shënuar sot një statistikë shumë të veçantë pasi për herë të parë në këtë sezon, Erzeni ka pësuar gol. Surpriza e Superiores e cila nuk kishte pësuar asnjë në 5 javë kampionat, ka pësuar përballë Turbinës, por ia ka dalë që të përmbysë rezultatin dhe të fitojë sfidën e vet.

Ndërkohë, skuadrat e Laçit, Kukësit e Skënderbeut kanë fituar lehtësisht në transfertë sfidat e tyre duke bërë formalitet ndeshjet e kthimit. Kurse Teuta vazhdon të vuajë para portës dhe nuk ka ditur të shënojë as përballë Luzit.


GRUPI B:


DEVOLLI 0-2 LAÇI
6′ Bajramaj, 87′ Prengaj

LABËRIA 0-3 KUKËSI
7′ Daci, 44′ Barbosa, 51′ Giasi

LUZI 0-0 TEUTA (Në Shijak)

MALIQI 1-5 SKËNDERBEU (Stadiumi “Skënderbeu”)
85′ Meçollari / 4′ Liço, 14′, 51′ Pusi, 60′ Hysolli, 90′ 

TURBINA 1-2 ERZENI
50′ Buxhelaj / 85′ Doksani, 90’+1′ Karvajo

Lajmet e fundit nga