LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Flamurtari përmbys Vllazninë, ja rezultatet e pjesëve të para

26 Shtator 2022, 15:48, Sport CNA

Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Flamurtari përmbys Vllazninë, ja

Kanë startuar në orën 15:00, sfidat e para të turit të parë të edicionit të 71-të të Kupës së Shqipërisë.

Në grupin A po luhen këto takime: Flamurtari-Vllaznia, Kastrioti-Vora, Pogradeci-Bylis dhe Besa-Korabi.


NDESHJET LIVE TË TURIT TË PARË TË KUPËS SË SHQIPËRISË –


GRUPI A:

HT| FLAMURTARI 2-1 VLLAZNIA
19′ Fernando, 36′ Disha / 11′ Vulaj

HT| KASTRIOTI 0-0 VORA (Në Fushë-Krujë)

HT| POGRADECI 0-1 BYLIS
20′ Fall

HT| BESA 1-1 KORABI (Në Peqin)
43′ Onuh / 3′ Lala

Lajmet e fundit nga