LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Southgate “hap derën” e largimit nga stoli i Anglisë pas Kupës së Botës

26 Shtator 2022, 12:04, Sport CNA

Southgate “hap derën” e largimit nga stoli i Anglisë pas

Kupa e Botës është testi i vërtetë për Gareth Southgate dhe pavarësisht riniovimit të kontratës me federatën, trajneri i Anglisë e pranon se do të reflektojë nëse “Tre Luanët” bëjnë paraqitje të dobët në Katar.

Humbja me Italinë në Ligën e Kombeve ka rikthyer zërat kritikë të trajnerit ishullor që nuk është në gjendje të ndërtojë një skuadër fituese në nivelet e larta dhe ky është një shqetësim që ka nisur të bëjë me dhimbje koke edhe drejtuesit e federatës.

Gjithsesi, në prag të klasikes europiane me Gjermaninë në “Wembley”, Southgate karikon grupin me optimizëm dhe thekson se do të reflektojë në bazë të asaj që do të bëjë skuadra në botëror.

“Kontratat janë formale sepse mund të jenë edhe 3 ose 4-vjeçare por ne gjykohemi nga ajo që bëjmë dhe nga rezultatet që jep skuadra në fushën e lojës. Nëse rezultatet nuk janë të kënaqshme, është më mirë që palët të ndjekin rrugë të ndryshme”.

Lajmet e fundit nga