LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përgatitjet anti-Islandë, dy dilema për trajnerin Edi Reja

25 Shtator 2022, 20:56, Sport CNA

Përgatitjet anti-Islandë, dy dilema për trajnerin Edi Reja

Kombëtarja e Shqipërisë ka lënë pas krahëve humbjen në Izrael dhe fokusi është kthyer te dueli i fundit në Nations League ndaj Islandës.

Kuqezinjtë kanë zbarkuar sot në Shqipëri në orën 15:00, teksa në orën 18:00 është kryer seanca e parë stërvitore anti-Islandë.

Lojtarët që u aktivizuan si titullarë, kanë zhvilluar një seancë me ngarkesë minimale, ndërsa të tjerët kanë marrë ngarkesë të plotë.

Mësohet se dy lojtarë të Kombëtares janë në dyshim për shkak të problemeve fizike: Arlind Ajeti dhe Myrto Uzuni, aktivizimi i të cilëve nuk është i sigurt për duelin e radhës.

Shqipëria pret Islandën në “Air Albania” të martën e 27 shtatorit, duke nisur prej orës 20:45. Fitorja në këtë ndeshje na siguron vendin e dytë në Grupin 2 të Ligës B.

Lajmet e fundit nga