LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Liga e Kombeve/ Italia luan për vendin e parë, ja ndeshjet e ditës së sotme

26 Shtator 2022, 10:18, Sport CNA

Liga e Kombeve/ Italia luan për vendin e parë, ja ndeshjet e

Dita e sotme ka rezervuar një sfidë mjaft interesante në Ligën e Kombeve, teksa Italia do të kërkojë të mposhtë Hungarinë për t’i marrë vendin e parë në grupin 3 në Ligën A.

Hungarezët udhëheqin këtë grup me 10 pikë, ndërsa nga krahu tjetër italianët e Roberto Mançinit kanë dy pikë më pak dhe vetëm fitoja do iu bënte punë.

Po në këtë grup do të zbresin në fushën e lojës edhe Gjermania dhe Anglia, me dy ekipet që kërkojnë fitoren për moral, pasi edhe në rast fitoreje asnjëra nga skuadrat nuk mund të pozicionohet e para. Nesë gjermanët dalin me 3 pikë përballë “Tre luanëve” dhe Italia humbet ose barazon me Hungarinë, vendi i dytë i takon Gjermanisë.

Lajmet e fundit nga