LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

LIVE' Liga e Kombeve/ Danimarka shtang Francën, Holanda po barazon me Belgjikën

25 Shtator 2022, 21:50, Sport CNA

LIVE' Liga e Kombeve/ Danimarka shtang Francën, Holanda po barazon me

Ndeshjet e darkës në Ligën e Kombeve dhurojnë disa duele me të vërtetë të zjarrta pasi në lojë janë 2 vende në katërshen finale të turneut, por edhe gara e ndezur për të mos rënë në Ligën B.

Holandë-Belgjikë është një finale e mirëfilltë mes dy ekipeve, me “tulipanët” që kanë avantazhin e 3 pikëve dhe u mjafton të evitojnë një humbje me 3 gola diferencë për të siguruar vendin e parë në grup.

Ndërkohë, Danimarkë-Francë sheh çuditërisht skandinavët të luajnë për katërshen finale, ndërsa francezët të luajnë për të mos rënë në Ligën B, siç bëri Anglia vetëm 2 ditë më parë.

REZULTATET LIVE

LIGA A, GRUPI 1

Austri-Kroaci 1-1
9′ Baumgartner / 7′ Modriç

Danimarkë-Francë 2-0
34′ Dolberg, 39′ Skov Olsen


LIGA A, GRUPI 1

Holandë-Belgjikë 0-0

Uells-Poloni 0-0

LIGA C, GRUPI 1

Ishujt Faroe-Turqi 0-0

Luksemburg-Lituani 0-0

Lajmet e fundit nga