LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Chelsea kthen sytë nga Inter, kërkon t’i marrë futbollistin titullar

26 Shtator 2022, 12:44, Sport CNA
Chelsea kthen sytë nga Inter, kërkon t’i marrë futbollistin

Chelsea i ka kthyer sytë nga Inter, ndërsa do që në janar të transferojë në Londër Denzel Dumfries.

Një operacion deri diku i ndërlikuar, duke parë konkurrencën që është për holandezin si dhe performancën e tij me përfaqësuesen holandeze.

Sipas medieve italiane Chelsea mund të presë deri në verë për afrimin e mesfushorit dhe në këtë mënyrë “zikaltërit” do të mund të arkëtonin një shumë të konsiderueshme për verën e 2023-shit dhe kështu Simone Inzaghi nuk do të humbiste një titullar deri në fund të sezonit.

Kontrata e 26-vjeçarit me Inter përfundon në 2025-ën dhe vlera aktuale e tij në treg është plotë 25 milionë euro, por me një performancë të mirë në Botërorin Katar 2022 ajo mund të shkojë shumë më shumë.

Lajmet e fundit nga