LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deshamp: Benzema meriton "Topin e Artë"

26 Shtator 2022, 14:43, Sport CNA
Deshamp: Benzema meriton "Topin e Artë"

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka folur në lidhje me "Topin e Artë", duke treguar se kush e meriton atë çmim.

Sipas francezit, Karim Benzema, e meriton të fitojë atë trofe, pasi ka fituar tituj të rëndësishëm vitet e fundit me Realin e Madridit.

Kur kanë mbetur edhe pak javë që të mësohet fituesi i trofeut më prestigjioz individual, tekniku francez nuk ka dyshime për fituesin, teksa u shpreh:

"Shpresoj se do të jetë Benzema sepse e meriton, për shkak të asaj që ka bërë në këtë sezon sportiv me klubin e tij ku fitoi tituj të rëndësishëm. Ai ka qenë një nga sulmuesit më të mirë në botë për vite me radhë."

Kujtojmë që 17 tetor mbahet ceremonia e ndarjes së çmimit për Topin e Artë dhe francezi Benzema shihet si një nga favoritët kryesorë.

Lajmet e fundit nga