LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shorti i eliminatoreve të Europianit/ Ja në cilën vazo ndodhet Shqipëria

27 Shtator 2022, 08:17, Sport CNA
Shorti i eliminatoreve të Europianit/ Ja në cilën vazo ndodhet

Nuk ka më dyshime, pas ndeshjeve të djeshme të luajtura në Ligën e Kombeve, Shqipëria është pozicionuar në Vazon e tretë, në shortin që do të hidhet për kualifikueset e Europianit të ardhshëm.

Humbja ndaj Izraelit, duket se vulosi përfundimisht fatet e kuqezinjve të Edi Rejës, të cilët ëndërronin një kapërcim në Vazon e dytë, që do t’i rriste ndjeshëm shanset e Kombëtares shqiptare, për të tentuar një tjetër kualifikim në grupet e kampionatit Europian.

Së bashku me Shqipërinë në Vazon e tretë ndodhen Armenia, Republika e Irlandës, Rumania, Sllovenia, Suedia, Islanda dhe Mali i Zi. Në vijim pritet të zbulohen edhe ndarjet e plota të Vazove në prag të shortit të eliminatoreve të Europianit.

Lajmet e fundit nga