LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kaos në Kupën e Botës për femra/ Basketbollistet përleshen mes tyre pas humbjes (VIDEO)

26 Shtator 2022, 19:05, Sport CNA
Kaos në Kupën e Botës për femra/ Basketbollistet

Një incident i turpshëm u regjistrua pas ndeshjes së Kupës së Botës në basketboll për femra mes Malit dhe Serbisë. Dy basketbolliste nga kombëtarja e Malit, Salimatou Kourouma dhe Kamite Elisabeth Dabou, u kapën nga kamera duke u përleshur pas një humbjeje kundër Serbisë në Kupën e Botës FIBA ??për femra 2022.

Kur shënuesja më e mirë e lojës, Sasa Cado po jepte një intervistë për kanalin sportiv serb “Sportklub”, fjalimi i saj u ndërpre nga zhurmat e forta që vinin nga afër zonës së konfencave.

Pothuajse menjëherë pas kësaj pamë se dy basketbolliste të Malit ishin në një përleshje. U desh ndërhyrja e personaleve të pranishëm, që situate të mos dilte nga kontrolli, edhe pse të dy baskebollistet nuk i kursyen grushtet mes tyre.

Lajmet e fundit nga