LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kontroversi Kasano: Haland s’di të luajë futboll

26 Shtator 2022, 23:23, Sport CNA
Kontroversi Kasano: Haland s’di të luajë futboll

Antonio Kasano e analizon futbollin nga këndvështrimi i tij unik. Ish-sulmuesi i kombëtares italiane ka çuditur me komentin për një nga lojtarët më të mëdhenj të momentit në futboll.

“Haland është kopje e Adrianos. Një Ibrahimovic me shpejtësinë e Adrianos, por Ibra është më teknik. Le të bëjmë një miksim: Adriano plus Bobo Vieri. Por Benzema dhe Levandovski, për shembull, dinë të luajnë futboll, Haland nuk di. A dinte të luante futboll Inzagi? Ai luante ??me fenomene që ia çonin topin gati për ta shtyrë në rrjetë, një herë në këmbë, një herë në gjoks, një herë në krah.

Mes ironisë dhe seriozitetit, Antonio Kasano, foli dhe për veten.

“Nëse do të kisha menduar ndonjëherë të bëhesha flamur i një skuadre? Lavdia nuk ekziston. Maradona, po, ishte një flamur: ai mund të shkonte kudo për të fituar para, por preferoi të qëndronte te Napoli”.

Lajmet e fundit nga