LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijnë ngricat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

19 Dhjetor 2023, 07:05, Sociale CNA

Vijnë ngricat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Këtë të martë, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme si rezultat i masave ajrore të ftohta e të thata me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët e me vranësira të larta, transparente në orët e mesditës. Era do të jetë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6 m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri 10 m/s, ndërsa valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -3 deri 9°C;

në zonat e ulëta -1 deri 18°C;

në zonat bregdetare 5 deri 19 °C.

Për shkak të masave ajrore të ftohta e të thata vlen për t’u theksuar dhe formimi i ngricave të forta përgjatë akseve rrugore në relievet malore në verilindje - juglindje./ CNA

15:52 Sociale Lira Gjika

Psikoedukimi

Psikoedukimi është një term që gjithnjë e më shumë po përf...

Lajmet e fundit nga