LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Reshje shiu dhe dëbore/ ARRSH paralajmëron drejtuesit e automjeteve

23 Nëntor 2022, 09:37, Sociale CNA

Foto-Reshje shiu dhe dëbore/ ARRSH paralajmëron drejtuesit e

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje shiu me intensitet mesatar dhe të lartë në Rajonin Verior shoqëruar me një rënie të temperaturës në vend.

Në Qafë-Thore ka pasur reshje dëbore, rruga është pastruar.

Qarkullimi kryhet pa probleme në të gjitha akset nacionale.

Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren për të mbajtur qarkullimin në normalitet.

ARRSH këshillon drejtuesit e automjeteve që të shtojnë kujdesin gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore./CNA.al

Lajmet e fundit nga