LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten sërish temperaturat/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

18 Nëntor 2022, 07:57, Sociale CNA

Rriten sërish temperaturat/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Vijojnë vranësirat e shpeshta në të gjithë vendin, ku më të theksuara priten në zonat malore.

Parashikohet që vranësirat herë pas here të pësojnë zhvillime të përkohëshme duke krijuar mundësi për reshje të pakta shiu në të gjithë territorin.

Shirat më të dukshëm do të jenë në zonat veriore dhe Verilindore. 

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, POR do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 20°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Ndërsa nesër me 19 Nëntor 2022, sipas MeteoAlb, kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të mbeten prezente në vendin tonë, duke sjellë vranësira të shpeshat të cilat do të gjenerojnë herë pas here reshje të pakta shiu.

Pritet që më të dukshme reshjet të jenë në pjesën e dytë të ditës dhe në zonat Veriore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor  duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga