LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vuan nga një sëmundje e rëndë/ 19-vjeçari tregon se ku e gjen forcën për ta mposhtur

15 Nëntor 2022, 09:03, Sociale CNA

Vuan nga një sëmundje e rëndë/ 19-vjeçari tregon se

19-vjeçari nga Durrësi, Klajdi Bulcari, prej disa kohësh po përballet me një sëmundje të rëndë.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, Klajdi ka treguar se ku e gjen forcën për të ecur para dhe mos ta lejojë sëmundjen që ta mposhtë.

 “Më thanë që ke një gjendër dhjamore te pjesa e barkut. Ma hoqën gjendrën dhe më pas filluan të më dilnin të tjerat. Nuk po më gjenin rezultatin. Shkova në Stamboll, në Turqi dhe më bën të gjitha analizat. Edhe më shpëtuan me kimioterapi, me fizioterapi që kam bërë për këmbët. Kam bërë 14 kimioterapi. Tani pas kaq kohësh jam mirë. Kam akoma komunikim me mjekët në Turqi. Ata janë habitur që kam filluar kaq shpejt të eci me paterica”, është shprehur ai.

Familja është forca më e madhe e Klajdit, por edhe muzika është bërë shoqja e tij më e mirë.

“Forcën e gjej te familja, tek ata që më përkrahin dhe më duan, edhe te muzika. I kërkova babait tim që e dua mixerin. Ai më tha pse e do, se isha në një moment të keq. Edhe me muzikën harroja gjithçka. U bënë 9 muaj në Turqi dhe 6 muaj në spital. Kam filluar që 10 vjeç që merrem me muzikë. Unë DJ e kam pasion që më është kthyer në biznes. Kam performuar nëpër clube, nëpër dasma”, u shpreh 19-vjeçari./CNA.al

Lajmet e fundit nga