LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mesdita e të mërkurës rikthen shiun/ Temperaturat bien nesër në 18 gradë

16 Nëntor 2022, 08:04, Sociale CNA

Mesdita e të mërkurës rikthen shiun/ Temperaturat bien nesër

Vendi ynë parashikohet që të dominohet nga moti i qëndrueshëm gjatë paradites duke sjellë, kthjellime dhe  kalime vranësirash në pothuajse gjithë territorin.

Ndërsa orët vijuese gradualisht do të shtojnë vranësirat në të gjithë vendin, ku mesdita do të sjelli reshje shiu sifillim në Veriperëndim të Shqipërisë dhe graualisht reshjet do të përfshijnë pothuajse gjithë vendin tonë pas orëve të pasditës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor  duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Ndërsa nesër me 17 Nëntor 2022, sipas MeteoAlb, territori shqiptar deri në orët e pasdites do të jetë në dominimin e vranësirave të shumta të cilat do të gjenerojnë reshje shiu në të gjithë vendin, ku herë pas here do të ketë edhe rrebeshe afatshkurtra kryesisht në zonat Veriore dhe Jugore.

Orët e vona të mbrëmjes sjellin përmirësim të përkohshëm të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por do të ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga