LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del nga shtrati lumi Gjadër/ Situata në Lezhë, pas reshjeve të shiut

21 Nëntor 2022, 09:27, Sociale CNA

Del nga shtrati lumi Gjadër/ Situata në Lezhë, pas reshjeve

Në Qarkun e Lezhës, për shkak të reshjeve me intensitet të lartë, janë shfaqur probleme me energjinë elektrike.

Në këtë qark raportohen të përmbytura rreth 1500 hektarë tokë bujqësore, pas daljes nga shtrati të lumit të Gjadërit.

Fshatrat Zadrime, Torovicë dhe Kakarriq kanë prezencë më të madhe uji.

E bllokuar raportohet rruga që lidh fshatin Blinisht me superstradën Lezhë-Shkodër.

Ky segment ka prezencë uji dhe është i pakalueshëm për autoveturat./CNA.al

Lajmet e fundit nga