LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Moti, drejt përmirësimit/ Reshjet e shiut ua lënë vendin kthjellimeve

23 Nëntor 2022, 08:09, Sociale CNA

Moti, drejt përmirësimit/ Reshjet e shiut ua lënë vendin

Paraditja në vendin tonë do të sjellë vranësira të dendura të cilat do të gjenerojnë reshje shiu të konsiderueshme kryesisht në zonat veriore dhe jugore.

Parashikohet që orët e pasdites të sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit. Duke lënë reshje të izoluara vetëm në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Nesër, e enjte, 24 nëntor 2022, sipas MeteoAlb, orët e para të ditës do të jenë me vranësira dhe reshje shiu në zonat veriore dhe pjesërisht jugore.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit, ku gjatë pasdites dhe mbrëmjes do të ketë alternime kthellimesh dhe vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga