LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Atentatori do të ishte zoti Spaho”/ Balla provokon sërish

20 Shkurt 2023, 12:10, Politikë CNA

“Atentatori do të ishte zoti Spaho”/ Balla provokon sërish

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi se në seancën e fundit plenare, një deputete e opozitës solli brenda parlamentit një flakadan.

Balla nuk e ka përmenduar identitetin e deputetes, por sipas tij, i ngarkuar për ta hedhur, ishte deputeti Etmond Spaho.

“Në seancën e fundit ka pasur një përpjekje për ta përshkallëzuar dhunën në Kuvend. Një deputete duke përfituar nga fakti i të qenit zonjë ka futur në Kuvend një flakadan dhe pastaj atentatori do të ishte zoti Spaho. Për fat të mirë duke qenë se dhe unë ju drejtova publikisht i thashë 'zoti Spaho mos e shkrep flakadanin'. Shpresoj që akte të tilla dhune të mos ndodhin në Kuvend”, ka thënë Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga