LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-“Derë më derë e biznes më biznes”/ Këlliçi prek nga afër shqetësimet e qytetarëve

18 Shkurt 2023, 12:10, Politikë CNA

Foto-“Derë më derë e biznes më biznes”/

Kandidati për kryebashkiak të Tiranës, Belind Këlliçi, vijon takimet me qytetarët derë më derë e biznes më biznes.

Këlliçi në këmbë po përshkon rrugët e Tiranës, jo vetëm për të biseduar me qytetarët, por për të parë nga afër shqetësimet e tyre të përditshme.

“Një ecje nga bulevardi 'Bajram Curri' tek 'Ali Demi' për të parë gjendjen e infrastrukturës dhe për t'u përshëndetur e biseduar me qytetarët.

Bashkia duhet t'i trajtojë e respektojë qytetarët në radhë të parë si njerëz e jo t'i shohë vetëm si burim financiar. Çdo institucion në varësi të Bashkisë Tiranë duhet të rrezatojë njerzillëk. E para Policia Bashkiake, që është bërë tmerri i 1 milion banorëve. Më 14 maj, ne kemi mundësinë e madhe për të dalë nga kjo prapambetje urbane”, shkruan Këlliçi në rrjete sociale./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga