LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi/ Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën e tij si kryetar bashkie

17 Shkurt 2023, 22:38, Politikë CNA
Sondazhi/ Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën
Erion Veliaj, kryetari i bashkisë së Tiranës

Vlerësimi i punës për Bashkinë Tiranë dhe Erion Veliajn, 45.9% e kryeqytetasve mendojnë pozitivisht, ndërsa 27% e kryeqytetasve e vlerësojnë negativisht, 27% janë neutralë sa i përket vlerësimit të kryebashkiakut dhe punës së tij.

Sondazhi/ Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën

Sa i përket ndarjes së gjinisë për vlerësimin e kryebashkiakut Erion Veliaj dhe Bashkisë Tiranë, 48% e femrave mendojnë pozitivisht, ndërsa 43.6% e meshkujve mendojnë pozitivisht për Veliajn dhe Bashkinë.

Sondazhi/ Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën

32.1% e meshkujve mendojnë negativisht për kryebashkiakun dhe Bashkinë, ndërsa 21.8% e femrave mendojnë negativisht për kryebashkiakun. Por 29.7% e femrave janë neutrale dhe nuk kanë shprehur asnjë vlerësim për Veliajn dhe Bashkinë, ndërkohë që 24.3% e meshkujve po ashtu janë neutralë./ Euronews Albania

Sondazhi/ Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën

Sondazhi/ Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën

Sondazhi/ Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën

Sondazhi/ Si e vlerësojnë qytetarët Erion Veliajn dhe punën

Lajmet e fundit nga