LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rishfaqja e dështuar e Bashës/ Luli braktiset edhe nga pakica e tij

17 Shkurt 2023, 22:47, Politikë CNA
Rishfaqja e dështuar e Bashës/ Luli braktiset edhe nga pakica e tij
Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë ditën e sotme sa në një televizion në një tjetër për të folur për 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Basha ka zgjedhur pikërisht këtë ditë të rikthehet në ekran pas një shkëputjeje të gjatë dhe për të promovuar veten ka shkuar në mediat e paguara nga inceneratorët, te "Top News" dhe "Report Tv".

Por ajo që është vënë re është se Basha është braktisur nga qytetarët, është braktisur nga audienca, është braktisur nga elektorati dhe nga pakica e tij.

Siç shihet nga videot që ai ka publikuar në profilin e tij të Facebook, audienca ka qenë minimale.

Të dalësh pas një viti, të kesh qenë kryetar partie e të të shohin kaq pak qytetarët, kjo ndodh vetëm me Bashën.

Kjo vërteton se atë nuk e ndjek më njeri në mediat e Rilindjes dhe inceneratorëve.

Audienca minimale edhe Idajet Beqiri ka më shumë audiencë kur del në këto media. E nuk po flasim për Kujtim Gjuzin sepse ai ka 10-fishin e Bashës./ CNA.al

Rishfaqja e dështuar e Bashës/ Luli braktiset edhe nga pakica e tij

Rishfaqja e dështuar e Bashës/ Luli braktiset edhe nga pakica e tij

Lajmet e fundit nga