LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, thirrje dhjetoristëve/ “Bashkohuni me ne dhe kauzën tonë”

18 Shkurt 2023, 12:41, Politikë CNA

Berisha, thirrje dhjetoristëve/ “Bashkohuni me ne dhe kauzën

Kreu i PD-së, Sali Berisha, u ka bërë thirrje dhjetoristëve që të bashkohen me kauzën e PD-së, me reavolucionin për të shembur regjimin e Edi Ramës.

“Bashkohuni me revolucionin, të bëjmë gjithçka për të çuar përpara këtë kauzë shpëtimtare për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Edhe njëherë ju bëj thirrje ju, i bëj thirrje çdo shqiptari, të bashkohet me këtë revolucion. Të shpëtojmë Shqipërinë.

Nuk është një lëvizje e PD-së.

Por është një lëvizje së pari për fëmijët tanë, për veten tonë, për të shpëtuar Shqipërinë nga kjo monokraci, nga ky regjim kriminal.

Është lëvizje për t'u ngritur vigan kundër mafies shqiptare dhe ndërkombëtare.

Njerëzit që guxojnë, ata fitojnë.

Njerëzit që ndihen të ndershëm nuk dorëzohen kurrë.

Ndaj ju ftoj sërish, kudo që jeni, të bëjmë gjithçka për të çuar përpara këtë kauzë shpëtimtare për Shqipërinë dhe shqiptarët”, ka thënë Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga