LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për Bashkinë e Kuçovës/ Kandidati i Alibeajt sfidon Lefter Maliqin

18 Shkurt 2023, 12:25, Politikë CNA

Gara për Bashkinë e Kuçovës/ Kandidati i Alibeajt sfidon

Grupi i përçarësve vijon me prezantimin e kandidatëve për kryetarë bashkish.

Ai është Ilirjan Koxhaj, që përçarësit do e nxjerrin përballë kandidatit të Primavere, Lefter Maliqin e PS-së.

Profili i kandidatëve

Gara për Bashkinë e Kuçovës/ Kandidati i Alibeajt sfidon

Ilirjan Koxhaj ka lindur dhe banon në qytetin e Kuçovës në një familje me tradita qytetare. Ështe i martuar dhe baba i tre fëmijëve. Është diplomuar 2000 - 2005 në Universitetin Bujqësor të Tiranës, Dega Ekonomik.

2005 Ekonomist pranë Mak Albania, Tiranë;

2006 - 2008 Specialist pranë Degës së Thesarit Kuçovë;

2008 dhe deri më sot Drejtues në institucion financiar;

Njëkohësisht nga 2017 dhe në vazhdim Sekretar i Shoqatës kulturore "Kuçova".

2006-2008 Anëtar PD Dega Kuçovë;

2008 - 2014 Kryetar Seksioni;

2014 - 2018 Anëtar kryesie dhe financier i PD-së dega Kuçovë;

2018 - 2021 Sekretar i PD-së Dega Kucovë;

2022 e në vazhdim Drejtues Politik PD-së Dega Kuçovë;

2015 - 2019 Anëtar i Këshillit Bashkiak PD Kuçovë.

Të ecim së bashku për të ardhmen e fëmijëve tanë./CNA.al

Lajmet e fundit nga