LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Galdini rikonfirmon kandidimin për Bashkinë e Tiranës/ “I hapur për bashkëpunim me partitë e tjera”

18 Shkurt 2023, 18:57, Politikë CNA

Galdini rikonfirmon kandidimin për Bashkinë e Tiranës/ “I

Ndërsa gara për Bashkinë e Tiranës ka hyrë në një fazë të re ku kandidatë të rinj po i qasen mundësisë së hyrjes së tyre në konkurimin për Kryebashkiak, Kryetari i LRE - Lëvizja e Re ka bërë një deklaratë për mediat të cilën ai e ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook.

Arian Galdini ka rikonfirmuar aspiratën e tij për të konkuruar për Kryetar Bashkie i Tiranës në zgjedhjet e 14 majit dhe ka njoftuar se fushata e tij për sigurimin e 3500 firmave mbështetëse vijon.

Galdini nuk ka mohuar edhe mundësinë e bashkëpunimit me parti e faktorë politikë parlamentarë për të siguruar mundësinë e tij ligjore për të qenë zyrtarisht kandidat për Kryetar Bashkie.

Por prioriteti i prioriteteve sipas kandidatit aspirant Galdini mbetet mbledhja e firmave mbështetëse nga qytetarët.

Vetëm nëse nuk arrihen dot firmat e domosdoshme sipas Kodit Elektoral, Kryetari i LRE do të jetë i detyruar të hapë bisedimet me parti e faktorë të mundshëm parlamentarë që mund ta mbështesin zyrtarisht kandidimin e tij.

Lajmet e fundit nga