LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta nxjerr sondazhin/ “Fitorja e Belind Këlliçit është e padiskutueshme”

19 Shkurt 2023, 14:42, Politikë CNA

Meta nxjerr sondazhin/ “Fitorja e Belind Këlliçit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka nxjerrë rezultatet e një sondazhi ku është shtruar pyetja se kush i fiton zgjedhjet në Tiranë mes Belind Këlliçit dhe Erion Veliajt.

Në sondazh 59% e qytetarëve kanë vlerësuar Këlliçin si kryebashkiakun e ardhshëm të Tiranës, ndërsa 41% kanë votuar për Veliajn.

Duke marrë shkas nga kjo, Meta deklaron në rrjetet sociale se fitorja e Belind Këlliçit është e padiskutueshme.

“Fitorja e Belind Këlliçit është e padiskutueshme në Tiranë. "Sondazhet” e paguara nga hajdutët e inceneratorëve groposen në 14 Maj në landfilldin e Sharrës”, shkruan kreu i PL-së./ CNA.al

Meta nxjerr sondazhin/ “Fitorja e Belind Këlliçit

Lajmet e fundit nga