LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Meta nuk gjen qetësi/ Sulmon Ramën: Karikaturisti i preferuar i Partisë së Punës

30 Korrik 2022, 15:32, Politikë CNA
Ilir Meta nuk gjen qetësi/ Sulmon Ramën: Karikaturisti i preferuar i
Ilir Meta dhe Edi Rama

Ish Presidenti dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka sulmuar kryeministrin Edi Rama.

Përmes rrjeteve sociale, ka publikuar një karikaturë të vitit 1983, dhe krahas shkruan se Partia e Punës e kishtë Edi Ramën  karikaturistin e preferuar të shkrimeve propagandistike kushtuar Sigurimit dhe spiunazhit.

“Partia e Punës e kishte Edi Ramën karikaturistin e preferuar të shkrimeve propagandistike kushtuar Sigurimit dhe spiunazhit.

Ndërsa Partia Socialiste e ka Edi Ramën, Kryetarin e bandës së inceneratorëve.

Pikërisht këtu do të fokusohemi dhe ne për të zbardhur grabitjet e tij galopante dhe për t'i dhënë ndëshkimin e merituar.

Në foto: (Karikatura e Edi Ramës në revistën "Në shërbim të popullit", 10 tetor 1983)”, shkruan Meta./A.E- CNA.al

Ilir Meta nuk gjen qetësi/ Sulmon Ramën: Karikaturisti i preferuar i

Lajmet e fundit nga