LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ibsen Elezi: Takimi i deputetëve të opozitës në Kukës, paradë tragjikomike

21 Shtator 2023, 17:50, Politikë CNA

Ibsen Elezi: Takimi i deputetëve të opozitës në Kukës,

Ish-kreu i degës së PD-së së Kukësit, Ibsen Elezi ka reaguar për mbledhjen e deputetëve të opozitës në qytetin verior, me organizim të Gazment Bardhit.

Me anë të një statusi në rrjette sociale, Elezi e cilëson këtë takim si një paradë tragjikomike të deputetëve dhe jo si fushatë elektorale për të mbështetur kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata.

Ai kujton dhunën ndaj demokratëve në 8 janar të 2022-shit dhe deputetin Ervin Salianji që doli me shkop bejsbolli në dorë për të mbrojtur Lulzim Bashën.

Ish-kreu i PD-së së Kukësit kritikon edhe pjesëmarrjen e deputetit Asllan Dogjani dhe kujton akuzat që ky i fundit hidhte ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

Më tej, ai analizon të gjitha personazhet pjesëmarrëse në takim dhe deklaron se sjellja e tyre e bën situatën komike, ndërsa braktisja e Kukësit e bën situatën tragjike për banorët.

Ibsen Elezi: Takimi i deputetëve të opozitës në Kukës,

Deklarata e plotë:

Parade tragjikomike e deputeteve ne Kukes !

Ardhja e deputeteve ne Kukes i ngjante me shume nje parade tragjikomike se sesa nje fushate elektorale, me thjesht situaten e pasqyrojne mesazhet e shume demokrateve ne inbox.

- Nje pjesmarres i 8 janar, qe thote se ka perfundu ne lane, me çon fotot e Saljanit, te paren duke mbajt fjalim per demokracine ne Kukes, e te dyten krahun me shkop bejsbolli ne dore duke mbrojt demokracine ndaj Nongrates dhe "vandaleve" te tij. I irrituar mes sharjesh pyet :- "a mos na dine per budall bre n..n" ?!

- Nje demokrat i vjeter i konfliktuar ne 2009 me Asllan Dogjanin, ka kohe qe eshte larguar nga Shqiperia me çon foton e tij ne takim dhe me thote çfare ben ky ne takimet e PD ne Kukes, se s'po i bie n'ta?!

A eshte ky Asllani kandidati PS qe ne 2005 e ne 2009 shante Berishen e Mulin me liber shpie. Kur u hap tuneli u thoshte Kuksianeve mos kaloni se ka me j'u zane tuneli Sali kriminelit.

Nuk ja shpjegoj do qe eshte deputet i PD ne 2 mandate.

- Nje protesutues qe u arrestu thjesht pse ishte pjesmarres ne proteste me çon videon e Mulit ne parlament 2 dite para protestes, ku ju ben thirrje Kuksianeve qe te mos marrin pjese ne proteste se po e organizon Rama me ca keshilltar te djathte "te blere" kunder Kastratit, me pyet :- "si ka mundesi me qene robi kaq i trash e kaq tradhetar ndaj interesave te votuese te vet" ?!

- Nje demokrat qe besonte se Admiri e kishte seriozisht, me con foton e Mulit, Mirit dhe kandidatit, me thote: ' e kam degju vete Mirin pas 14 majit qe akuzonte Mulin se nuk kishte ardh nje dite ne fushate se kishte pazare me Gjicin".

T'kam pas marr inate kur i pate thene Mirit mashtrues i vogel por tash po e kuptoj qe ky qenka edhe me keq ?!

Mundohem ta sqaroj qe Mulit po i ve faj kot, pasi nuk i ka pas detyrim politik Mirit ngaqe zyrtarisht nga prilli 2023 ka kalu perfaqsues i partise Komuniste te shokut Dajti qe e ka mik personal. Meqense e mori per humor i dergova dokumentin zyrtar te parlamentit.

- Njeri me ka çu foton e Damjanes bash ne krye te vendit, siç respektohen "zonjat", me thote kjo eshte prurja me e goditur e Doktorit per keto zgjedhje, se veç kjo n'u ardht hakut ketyre hajdutave te votave te Rames. Me durim i sqaroj se nuk eshte prurja e duhur se eshte eksperte per vjedhje votash brenda shtepise, jashte oborrit eshte e "ndershme", po ti mos u shqeteso se e ka mendu edhe ket Doktorri, ka marr Paloken, po ja vodhen edhe ket rradhe, eshte e 8-ta e verteta qe do jap dorheqjen ngo politika.

- Njeri ka qe 2 vjet qe me çon nonstop me tallje postimet e Flamur Hoxhes, tash me thote me seriozitet : " a i bje n'ta ktij njeri, 3 muaj para thoshte mos votoni kandidatet e Likes, tash del ne krah me Meten e Berishen" ?!

Ky si bje n'ta vetit vet, si kam me i ra une ?!

- Njeri me dergon videon e Gazit per Xenin e Doktorrit dhe videon kur i thote Mulit ne parlament "po ta mbajti dil e permendja emrin oligarkut naftes", me dergon foton e tyre te perbashket ne Kukes me komentin "kta s'paskan marre per kurgja".

Ne fakt te gjithe e dine lidhjen e ngushte te Mulit me Lalen, fhe jo vetem Mulit por shume eksponenteve te PD.

- Njeri me shkruan : " Kam qene prezent kur u takove me E.Vaten te qendra votimit diten e primareve, u çudita kur i the do jem ne krah teje po guxove t'ja permendesh nje here te vetme emrin Kastratit. Jo vetem Vata por as Berisha dhe asnje nga folesit akoma nuk e kane permendur njehere te vetme".

Ushtria e ketyre figurave te vetdiskretutuara me ze e figure, me fakte publike te pakundershtueshme, duket si nje levizje e opozites per te balancuar s'kandilin e Gjicit qe e çoi bashkine ne rizgjedhje.

Perballja vetem me figuren e Rames ne nje fushate lokale dhe aspak me emrat lokal apo me Kastratin si perfaqsues dhe financues i interesave te Rames veçanerisht ne Kukes por edhe gjithe Shqiperine, tregon shume.

Kastrati qe ju s'keni guxim as ti permendni emrin eshte jo vetem oligarku i naftes por edhe oligarku i karburantit qe mban ne kembe sistemin e Rames.

Kjo e ben situaten tragjikomike, komike me sjelljen tuaj dhe tragjike per banoret e Kukesit qe po e braktisin çdo dite./ CNA

Lajmet e fundit nga