LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjergj Luca jep lajmin e gëzueshëm/ "Peshkimi shqiptar merr pikë maksimale nga BE"

18 Mars 2023, 15:19, Politikë CNA

Gjergj Luca jep lajmin e gëzueshëm/ "Peshkimi shqiptar merr

Gjergj Luca ka dhënë një lajm të gëzueshëm për të gjithë peshkatarët duke u shprehur se peshkimi është cilësuar me pikët maksimale nga BE. 

"Peshkimi shqiptar ka marrë pikët maksimale ng BE. Këto pikë kthehen në fonde për ne, në investime, në anije të reja si dhe në rritje të numrit të të punësuarve", tha Luca.

Me anë të një video-je në rrjetet sociale, Luca shprehet se Iniciativa Evropiane e Stabilizim-Asociimit ka klasifikuar peshkimin shqiptar si parim i plotësimit të standarteve të hyrjes së Shqipërisë në BE.

Ai u uron të gjithë peshkatarët që të mos ndalen dhe të vazhdojnë ritmin e tyre.

“Një lajm të gëzuar dua të ndaj me ju miq. Iniciativa Evropiane e Stabilizim-Asociimit ka klasifikuar peshkimin shqiptar si pararojë e plotësimit të standarteve të hyrjes së Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Suksese kolegëve të mi peshkatarë dhe rritmi ynë le të mos ndalet”, shprehet Luca./CNA

Lajmet e fundit nga