LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ngre akuzat e forta/ Kryebashkiaku i Cërrikut shpërndan tendera për familjarët e tij

29 Mars 2023, 19:32, Politikë CNA
Berisha ngre akuzat e forta/ Kryebashkiaku i Cërrikut shpërndan
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka hedhur akuza ndaj kryetarit aktual të bashkisë së Cërrikut, Andis Salla.

Gjatë fjalës së tij në një takim me banorët e Cërrikut, Berisha tha se Salla ka shpërndarë tendera për familjarët e tij.

“Ju dëgjoni se kreu aktual i bashkisë shpërndan tendera për familjarët e tij. Ky imiton Edi Ramën. Baxhanaku i Edi Ramës ka fituar qindra tendera, në një kohë kur ligji e përjashton atë nga tenderat.

Familjarët e kryeministrit nuk mund të marrin pjesë në tendera. Në asnjë tender publik nuk mund të marrë pjesë një familjar i kryeministrit. Kjo nuk ndodh në një vend demokratik, sepse ai përdor influencën e njeriut të tij kryeministër për të fituar me të padrejtë, ndaj dhe ligji i përjashton ata. Ligji quhet ‘ligji i konfliktit të interesit’. Ky ligj nuk ekziston për Edi Ramën. Fangu i tij, që quhet baxhanaku, fiton direkt me dhjetëra e dhjetëra tendera. Thjeshtra e tij, dhe unë e di që e ëma revoltohet me mua kur ja përmend, dhe unë nuk dua të ja përmend, se nuk dua të përmend një vajzë, por i them zonjës, hiqe të mos marrë pjesë në tendera”, theksoi ndër të tjera kryedemokrati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga