LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Apandesiti, podcast sot me Benetin dhe Luizin

20 Maj 2023, 12:44, Opinione Hysni Gurra
Apandesiti, podcast sot me Benetin dhe Luizin
Gazetari Hysni Gurra

Apandesiti kishte bërë podcast sot me Benetin dhe Luizin.

Vijon të tregojë një histori të stisur se si ky ka shkuar te varrezat e Rrmajit me tren në 1990 për meshën e Dom Simonit.

Kanë kaluar 30 e ca vjet dhe s’ka dalë akoma një dëshmitar të thotë që, po, shkuam bashkë me tren, ose, po ishte edhe ky e mbaj mend. Askush nuk e ka pohuar një gjë të tillë.

Të kishte qenë do binte në sy, se ky ka qenë protagonist gjithmonë, i gjatë po, të paktën dikush do thoshte që e mbaj mend këtë.

Po përtej këtyre- ishte e mundur që një djalë i rritur në një familje të nomenklaturës, thellësisht ateiste, thellësisht e lidhur me regjimin, t’i shkonte në mend, jo më të merrte edhe trenin, i cili doshte të paktën nja 4-5 orë me shku n’Shkodër, e të ndërmerrte këtë udhë.

Sigurisht që ky ka kohë të sajojë edhe dëshmitarë (këtë që po kërkoj unë) kjo do ndodhë për pak kohë, se shumica e diktatorëve pasi konsolidohen mirë, fillojnë fabrikojnë të shkuarën.

Tani Shkodrën e ka marrë. Përveç çfarë ka blerë Toma për llogari të tij, nuk di të përcaktoj nëse ka patur apo jo ndikim ky personazhi i BB në fitoren e tij. Por, ajo që duket qartë është se ka qenë një operacion i mirëfilltë manipulimi; e morën e futën në BB, e bën personazh popullor, e në fund mund t’i kenë përdorur famën.

Megjithatë, sido të ketë ndodhur, një qytetar që hedh votën në një kanidat x për hatër të Luizit, s’ka lidhje me të qenit qytetar.

Dhe u binda përfundimisht nga podcast-i i Apandesitit se;

Shkodra ka kryetar bashkie Ramën

Nënkryetar Tomën

Gaztor Luizin.

Becin e pashtë të dorëzuar totalisht te këta, vetëm do noterizojnë ç’ti kërkohet.

09:43 Opinione Artan Fuga

Gamor apo gomar!

Më kujtohet, fëmijë, në lagjen tonë tironce, me shtëpi...

14:54 Opinione Ilir Levonja

Fundi i demokracisë

Harta ngjyrë mavi, thuajse 99.99% e territorit të Shqipëri...

09:58 Opinione

I mbyturi të mbyt!

Sipari i zgjedhjeve vendore u mbyll dhe rezultatet po treg...

Lajmet e fundit nga