LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arsyet pse nuk ka debate në fushatë!

10 Maj 2023, 19:02, Opinione Lutfi Dervishi
Arsyet pse nuk ka debate në fushatë!
Gazetari Lutfi Dervishi

E para, nuk ka pse të bëhet debat, kur prej 30 vjetësh problemet jane po ato:, uji i pijshëm, çerdhe, shkolla, infrastruktura, taksat e biznesit etj.

E dyta, debati është një gjë e vjetër që i përket së shkuarës, më saktë shekulli XX. Sot është koha për këngë, valle, dhe në zgjedhjet e ardhshme mund të kalojmë te baleti dhe opera.

E treta, debati është humbje kohe. Marksi në shekullin e XIX thoshte se njeriu është kapitali më i çmuar. Sot kapitali më i çmuar është koha e njeriut. Njerëzit janë të zënë me probleme më të rëndësishme në rrjetet sociale!

E katërta, zotërinjtë e vërtetë nuk shahen më në televizion dhe në sheshe, por në facebook, instagram, tik tok. .

E pesta, është provuar se zgjedhjet fitohen duke mos folur asnjëherë seriozisht.

E gjashta, nëse zbulohen, sot, gjithë planet në fushatë, me çfarë do të surprizohen votuesit nesër në qeverisje?

E shtata, këtë radhë fushata përkoi me gjysmëfinalet e Champions League dhe çerek finalet e Europa League. Për më tepër treçereku fushatës përkoi edhe me “Big Brother”.

11:36 Opinione Hysni Gurra

Belindi si Trump

Shumëkush kur sheh titullin që kam përdorur do thotë çfarë...

20:15 Opinione Lutfi Dervishi

Fushatë koreografike

Kërcen kryeministri. Kërcen shefi i grupit parlamentar...

21:22 Opinione Ardi Stefa

Fisheku në pajë…

Një malësor vendosi që të martohej, pasi i kishte ardh...

Lajmet e fundit nga