LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Meghan Markle "tallet" me Mbretëreshën Elizabeth II/ "Xhindosen" britanikët

10 Dhjetor 2022, 09:37, Lifestyle CNA

Video- Meghan Markle "tallet" me Mbretëreshën Elizabeth II/

Gruaja e Princit Harry është tallur “në një mënyrë të ekzagjeruar dhe fyese” me Mbretëreshën e ndjerë Elizabeth II, duke bërë që rrjeti të ‘turfullojë’ edhe një herë kundër serialit më të ri në Netflix.

Së fundmi një video e shkëputur nga seriali i Meghan dhe Princ Harry në Netflix, është bërë virale, duke nxitur kështu edhe reagimin e britanikëve.

Në klip Markle shihet teksa qesh në mënyrë të pakontrolluar, teksa tregon momentin se si Princ Harry e kishte prezantuar atë më Mbretëreshën Elizabeth II.

Menjëherë nisën edhe reagimet në rrjetet sociale, ku përdoruesit e rrjeteve sociale nisën ta kritikonin Markle për “talljes” e saj ndaj Mbretëreshës.

 “Ishte kështu… Sikur të isha e përulur sikur të isha… Kënaqësi që ju takova…Madhëri? A ishte në rregull?”- thotë Meghan Markle, teksa duket se Princ Harry-t nuk i pëlqen fakti që ajo ironizon traditat familjare.

Sidoqoftë, përdoruesit e rrjeteve sociale nuk u impresionuan nga ‘humori i saj i sforcuar’.

“Meghan Markle duke u tallur me mbretëreshën e ndjerë, por mos harroni se ajo ende dëshiron titullin e saj si DUKESH E SUSSEX-it”, shkroi redaktori i “El American”, Ben Kew.

Ndërsa, gazetari Colin Brazier theksoi se: “Nuk ka asgjë më private se një martesë. Por, sinqerisht, si i pajton Harry vlerat që ai përqafonte dikur – duke përfshirë betimin e një oficeri të ushtrisë për të mbrojtur Mbretëreshën – me përbuzjen e gruas së tij jo aq të fshehtë për gjërat për të cilat përfaqësonte monarku ynë i ndjerë.”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga