LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Më në fund morëm një përgjigje/ A do të jetë Roza lati në "BBV2" apo jo?

7 Dhjetor 2022, 10:48, Lifestyle CNA
Më në fund morëm një përgjigje/ A do të jetë
Roza Lati

Moderatorja Roza Lati, është një nga personazhet që gjithmonë arrin të rrëmbejë vëmendjen e publikut.

Së fundmi ajo është komentuar lidhur me pjesëmarrjen e saj në “Big Brother VIP 2”.

Por tashmë Roza ka publikuar një video ku tregon se si qëndron e vërteta.

Ajo thotë se deri tani nuk ka marrë asnjë ftesë nga produksioni, e më pas theksoi se nuk do të jetë pjesë e aventurës 100-ditore.

 “Dua t’ju lajmëroj që nuk kam marrë ftesë, nuk jam në dijeni dhe nëse kanë shkruar portalet që i ka thënë 'PO' spektaklit të madh, unë nuk di kur është spektakli i madh. Kaq kisha për të thënë. Nuk do jem pjesë e 'Big Brother VIP 2' sepse kështu është puna. Faleminderit shumë Arbana. Faleminderit”, ka thënë ajo.

Kujtojmë se më herët ajo ka treguar se kjo ka qenë një periudhë e vështirë për të, si nga ana fizike ashtu edhe psikologjike, ku ka qëndruar me ditë duke qarë dhe pa ngrënë nga stresi.

 “Për të gjithë ata që më shkruajnë që kam lindur për qejf, që e kam në terezi dhe bla bla bla… Tetori dhe Nëntori kanë qenë dy muajt më të vështirë për mua psikollogjikisht dhe fizikisht. Ti nuk e ke idenë sa rrija pa ngrëne bukë se më prehej oreksi nga stresi. Unë që e manovroj gjendjen e ankthit me meditimin te pemët… as pemët s’po më bënin më derman për ankthin që s’po me lëshonte. Kam qarë e qarë… një natë po e një natë jo…. Por të gjitha këto nuk mund t’i shprehesh në Instagram. Se fundja secili ka hallet e veta. Por e rëndësishme ështe që… Puna aty është gjithmonë. Stresi aty është gjithmonë. Me çfarë ka shkruar Zoti nuk lufton dot. Thjeshtë shkëputu. Turn it OFF. Zhduku. Merr veten. Recharge. Trupi jonë, truri jonë, janë tempulli që ne nuk e ndërrojme dot kurrë. Dhe duhet të kujdesemi. Boll me inboxe idjote dhe xhelozie. Shkruaj një “E Meriton o Roza” dhe jemi ne rregull. Ose nëse s’ke koment të mire, mos shkruaj fare. Madje madje, fël frë to unfolloë po qe se t’i vrava sytëa. Flm. Klm. Rsp”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga