LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfehet Redon Makashi/ Si është njohur me kitaristin Bledar Sejko

4 Dhjetor 2022, 22:49, Lifestyle CNA
Rrëfehet Redon Makashi/ Si është njohur me kitaristin Bledar
Këngëtari Redon Makashi me kitaristin Bledar Sejko

Këngëtari i njohur Redon Makashi ka treguar se si është njohur me kitaristin Bledar Sejko, me të cilin është mik dhe koleg prej vitesh tashmë.

Redon Makashi kujtoi se fillimisht Sejkon e kishte parë të luante me kitarë në një rrugicë të Tiranës dhe se i ishte ngulitur në mendje performanca e tij.

“Nuk kisha parë e dëgjuar ndonjëherë kitarist të atij kalibri”, u shpreh këngëtari në emisionin “Dola te Ola”.

Ai rrëfeu se më pas rastisën të ishin në të njëjtën klasë në Lice, nga ku nisi edhe shoqëria e tyre.

Artistët deklaruan se asokohe u pëlqente të imitonin grupin e famshëm “Beatles”, por shpeshherë performancat e tyre kritikoheshin nga publiku për shkak se cilësoheshin si “thyerje tabush”./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga