LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Njerëz dhe Fate" rikthehet pas 20 vitesh?/ Arben Derhemi jep "sinjalin" e radhës

4 Dhjetor 2022, 14:18, Lifestyle CNA

"Njerëz dhe Fate" rikthehet pas 20 vitesh?/ Arben Derhemi jep

Telenovela shqiptare “Njerëz dhe Fate” ka qenë dhe mbetet një nga telenovelat më të dashura për të gjithë shqiptarët.

Së fundmi është rikthyer sërish në vëmendje për shkak se protagonistët kanë paralajmëruar se do të ketë një rikthim të telenovelës.

Ka qenë aktori Arben Derhemi i cili pak kohë më parë publikoi një foto me artisitin e madh Robert Ndrenika, nga ku nisën dhe dyshimet për rikthimin e filmit.

Por me sa duket ajo foto nuk kishte qenë thjeshtë një provokim, por me sa duket paska qenë një sinjal për të treguar se telenovela shqiptare do të rikthehet së shpejti.

Arbeni tashmë ka ndarë edhe një tjetër foto, ku shfaqet me aktoren Eni Jani dhe Alfred Trebickën, të cilët kanë pasur rolin e Erës dhe Betimit në film.

 “Gjithçka është ok…përgatitjet vazhdojnë,”-ka shkruar Derhemi krahas imazhit.

"Njerëz dhe Fate" rikthehet pas 20 vitesh?/ Arben Derhemi jep

Kujtojmë se “Njerëz dhe Fate”, ka qenë telenovela e parë shqiptare, që rreth viteve 2002-2003 paraqiste realitetin shqiptar, i cili prek këdo edhe pas 20 vitesh.

10 seritë që u transmetuan atëherë patën një sukses të madh, gjë që me sa duket ka detyruar grupin që të vijojë edhe më tej.

Në përmbajtje ky film kishite në qendër të saj familjen shqiptare dhe gjithë problemet me të cilat përballej shoqëria shqiptare asokohe si emigrimi, apo dhe prostitucioni i vajzave./CNA.al

Lajmet e fundit nga