LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Burrat nuk dinë t'i kënaqin gratë seksualisht"/ Deklarata "bombë" e modeles së njohur

3 Dhjetor 2022, 17:15, Lifestyle CNA

"Burrat nuk dinë t'i kënaqin gratë seksualisht"/

Cara Delevingne mendon se meshkujve u mungon “taktika e duhur” për të kënaqur femrat seksualisht.

"Burrat nuk dinë t'i kënaqin gratë seksualisht"/

Supermodelja, 30 vjeçe, shprehu këtë pretendim në dokumentarin e saj të ri Planet Sex , në të cilin ajo udhëton nëpër botë për të eksploruar gjininë, seksualitetin dhe fantazitë e dhomës së gjumit.

Delevingne tha se gjatë eksplorimit të orgazmave femërore dhe mungesës së tyre gjatë marrëdhënieve heteroseksuale se burrat nuk dinë t'i trajtojnë gratë veçanërisht në aspektin seksual.

“Unë mendoj se në përgjithësi, burrat nuk janë të pajisur me mjetet e duhura për të qenë në gjendje të trajtojnë gratë, veçanërisht në aspektin seksual.

Nuk dua të futem në artin e të bërit një grua të ******, por është shumë më e ndërlikuar dhe shumë më argëtuese. E kuptoj, është shumë më e vështirë që një grua të detyrohet të të thotë: 'Nuk po e bën siç duhet, duhet të ulesh dhe të dëgjosh çfarë të them'."- u shpreh modelja./CNA.al

Lajmet e fundit nga