LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nga ju buron kjo ligësi"/ Ronela Hajati u "kthehet" mediave pas performancës së suksesshme në Spanjë

4 Dhjetor 2022, 14:00, Lifestyle CNA

"Nga ju buron kjo ligësi"/ Ronela Hajati u "kthehet"

Ronela Hajati së fundmi ka reaguar sërish lidhur me kritikat me të cilat është përballur kohëve të fundit, sa i takon muzikës që bën, performancave, e më së shumti për peshën e saj.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Ronela ka publikuar disa foto nga emisioni "Mediafestnf", të cilin këngëtarja e ka cilësuar si një nga programet më të ndjekura në vend.

Këngëtarja kritikoi mediat të cilat nga gjithë kjo arritje kishin raportuar vetëm momentin kur asaj i kishte rënë mikrofoni në skenë, dhe nuk ishin fokusuar tek fakti se në një program të huaj u këndua shqip.

Ajo gjithashtu nuk harroi që t’u rikujtonte edhe njëherë ndjekësve që e kritikojnë për peshën që janë vetëm një buton larg për të mos e ndjekur më. E për t’u mbyllur gojën të gjithëve, Ronela ka treguar se pas asaj performance ajo ishte personi i 12-të më i kërkuar në internet në Spanjë.

Statusi i plotë:

Lexo ! Para ditesh isha e disa ne@mediafestnfnje nga emisionet me te ndjekura ne Spanje dhe qe ka qellim argetimin! Nata e rradhes ish ajo e shnderrimeve ku konkurrente duhet te transformoheshin ne shfaqjen! Cdo gje eshte live atje dhe kudo jashte,zeri ,performancat. Te kendosh playback ne fakt eshte e pakonceptueshme. Ne fillim me ndodh nje incident i vogel ,mikrofoni u shkeput ,ra dhe u thye . Sado qe doja ta vazhdoja ishte e pamundur. E kalova me sportivitet dhe e nisa dhe njehere! Cdo gje shkoi ok! Dolem te tretet dhe kemi qeshur pafund se i tille ish formati! Ne fakt pas emisionit emri im ishte i 12 i kerkuarit ne Spanje ???? Faqet shqiptare kane nxjerre vetem momentin qe me ra mikrofoni a thua c'ndodhi! Nuk e di nga na buron kjo ligesi per njeri- ama un te pakten po perpiqem te bej dicka dhe do sdo u kendua shqip ne nje emision te huaj! Mos flas pastaj qe komentet per peshen dhe duken time qe nuk perfundojne kurre! Nuk dobesohem dot o zoterinj,ju ndan thjesht nje buton nga te mos ndjekurit! Pastaj kur mendoj , pashe qe erdhi dhe Dua Lipa me nje trup si modele ,nje yll i vertete dhe kur pashe komentet e tmerrshme dhe te ajo ... BE POZITIV! Sidomos per gjakun tend ,per njeri tjetrin sepse gjithe ky negativitet qe nxjerrim i shtyn njerzit perdite te mendojne: "Dua te iki sa me pare nga ky vend" kur mund te bejme gjera te bukur ketu!! Une jam thjesht nje goce nga Tirana qe e dua muziken dhe kam sakrifikuar cdo gje per te! Dashurine,familjen ,shoqerine .... vetem qe te bejne qejf njerzit sepse syte dhe duartrokitjet e tire jane te pacmueshme ????! Le ta hapim zemren! Une ,ju dua shume! ?????? Aaaa, dhe faleminderit Spanjë që më bën të ndihem gjithmonë si në shtëpi ????- shkruan Ronela./CNA.al

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial)

Lajmet e fundit nga