LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Bashkëshorti i Amal Clooney" nderohet me çmimin "Kennedy"

5 Dhjetor 2022, 09:45, Lifestyle CNA

"Bashkëshorti i Amal Clooney" nderohet me çmimin

Presidenti Biden nderoi në Kennedy Center aktorin George Clooney, për jetën dhe veprën e tij.

Më 3 dhjetor, i Amal Clooney dhe George morën pjesë në ceremoninë e nderimeve të Kennedy Center në Uashington, DC, ku George u nderua për arritjet e tij gjatë jetës së bashku me artistë si Gladys Knight dhe anëtarët e U2. 

“Duke u rritur në një qytet të vogël në Kentaki, nuk mund ta imagjinoja kurrë se një ditë do të isha ai që do të ulesha në ballkonin e Kennedy Center Honors”, tha George Clooney, për ABC News . 

"Të përmendesh në të njëjtën frymë me pjesën tjetër të këtyre artistëve të jashtëzakonshëm është një nder. Kjo është një surprizë vërtet emocionuese për të gjithë familjen Clooney."- vijoi ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga