LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çfarë e shqetëson nga situata aktuale në vend?/ Blendi Fevziu: Shqipëria ka nevojë për refresh të plotë!

5 Dhjetor 2022, 09:36, Lifestyle CNA

Çfarë e shqetëson nga situata aktuale në vend?/ Blendi

Blendi Fevziu mëngjesin e sotëm ishte në një intervistë në “Top Albania Radio”.

Ai u pyet se çfarë e shqetëson nga situata aktuale në vend.

Blendi u shpreh se Shqipëria ka nevojë për një refresh për të ecur përpara.

“Unë mendon se shqipëria ka nevojë për një refesh të plotë, për të ecur përpara. Nëse nuk u jepet një mundësi të rinjve do ikin jashtë. Shumica e të rinjve nuk e ka motivimin që brezi jonë e ka pasur dikur. Nuk mund ti krahasojmë gjërat me 30 vjet para. Para 30 vitesh nuk kishte punë kur ikje jashtë, trokisje derë më derë, ndërsa sot e gjen punën 'online' dhe që ditën e parë që shkon jashtë ti je i punësuar.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga