LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rita Ora, tashmë pjesë e një filmi/ Detaje nga filmi dhe kasti i aktorëve të njohur

22 Nëntor 2022, 10:40, Lifestyle CNA

Rita Ora, tashmë pjesë e një filmi/ Detaje nga filmi dhe kasti i

Rita Ora dhe Brandy (Rogers and Hammerstein's Cinderella) i janë bashkuar China Anne McClain, Kylie Cantrall dhe Dara Reneé në The Pocketwatch, një hyrje e re në ekskluzivitetin e "Disney+'s Descendants". 

Ora do të luajë rolin e Alice in Wonderland 's Queen of Hearts dhe Brandy's në bord për të ripërsëritur rolin e saj si Hirushja në muzikalin e ri të drejtuar nga Jennifer Phang (The Flight Attendant).

Kasti përfshin gjithashtu Malia Baker (The Babysitter's Club), Ruby Rose Turner (Coop dhe Cami Ask the World), Morgan Dudley (Jagged Little Pill on Broadway) dhe Joshua Colley (Senior Year). Melanie Paxson do të kthehet si Fairy Godmother, një personazh që ajo luajti në filmat e mëparshëm Descendants.

Rita Ora, tashmë pjesë e një filmi/ Detaje nga filmi dhe kasti i

Disney+ publikoi përshkrimin e mëposhtëm të The Pocketwatch (titulli tentativ) si dhe përshkrime të detajuara të personazheve:

Filmat “The Descendants" shpalosën një mitologji imagjinative të dy tokave të reja, Auradon idilik dhe Ishulli i Humbur, shtëpia e pasardhësve adoleshente të personazheve më ikonë të Disney-t dhe veçanërisht keqbërësve të tij më famëkeq. Historia e re e guximshme e The Pocketwatch kthehet në këto vende dhe gjithashtu i çon audiencën përmes vrimës së lepurit në territorin armiqësor të pa inkorporuar të Wonderland, një vend magjik, misterioz i bërë i famshëm në Alice in Wonderland.

Historia e re e shtrirë gjen të kundërtat polare Red dhe Chloe duke kryqëzuar shtigjet në një festë të rëndësishme në Auradon kur shpërthen kaos i papritur. Për të parandaluar një grusht shteti të afërt, ata duhet të bashkojnë forcat për të udhëtuar prapa në kohë, nëpërmjet një ore magjike xhepi të krijuar nga djali i Kapelalistit të Çmendur, për të ndaluar një ngjarje që do të çonte në pasoja të rënda.

-Brandi si "Hirushja", personazhi klasik i Disney-t, i cili është elegant, i ngrohtë, zemërmirë dhe diplomatik.

-Rita Ora si "Mbretëresha e Zemrave" e fshehtë, tiranike, e cila sundon mbi mbretërinë e Botës së Çudirave me një grusht të hekurt.

-Kylie Cantrall si "Red", vajza rebele 16-vjeçare e Mbretëreshës së Zemrave. Red e di që nuk do të marrë kurrë miratimin e Mbretëreshës, ndaj gjen mënyra për të provokuar nënën e saj dhe për të nxitur telashe.

-Malia Baker në rolin e "Chloe", vajza e gëzuar 16-vjeçare e Hirushes dhe Princit Charming, e cila është e zgjuar dhe atletike, por privilegji i saj e bën atë disi naive për botën reale.

-China Anne McClain rikthehet si "Uma", vajza e magjistares famëkeqe Ursula, një rol që ajo ka luajtur më parë në Descendants 2 and Descendants 3. E fortë dhe e ashpër, Uma gjithmonë lufton për atë që mendon se është e drejtë.

-Dara Reneé si "Ulyana", motra më e vogël e Ursulës. Ajo është një adoleshente ngacmuese magjistare e detit dhe vajzë e keqe me tetë tentakula të liga dhe një ekuipazh lakejsh.

-Ruby Rose Turner në rolin e "Bridget/Mbretëresha e re e zemrave", e cila është e ëmbël, flluska, bujare dhe krejtësisht e kundërta e vetvetes së saj të rritur.
Morgan Dudley në rolin e "Ella/Hirushja e re", e cila është e prerë, pragmatike dhe ka një grindje mbi supe për të qenë e detyruar të punojë për njerkën e saj të ligë.

-Joshua Colley në rolin e "Hook", një nga sykofantët e Ulyana-s, një fëmijë i pasur me një vath në rrathë dhe një grep me shkëlqim ku duhet të jetë dora e majtë. Arroganca e tij tejkalohet vetëm nga kotësia e tij.

-Melanie Paxson rikthehet si "Fairy Godmother", drejtoresha e mençur dhe e sjellshme e Auradon Prep, e cila u shfaq në të tre filmat Descendants./CNA.al

Lajmet e fundit nga