LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bes Kallaku sot feston ditëlindjen/ Sa vjeç mbush aktori

20 Nëntor 2022, 11:56, Lifestyle CNA

Bes Kallaku sot feston ditëlindjen/ Sa vjeç mbush aktori

Aktori i njohur Bes Kallaku sot feston ditëlindjen, Krahas urimeve të përzemërta nga miq dhe të afërm nuk kishte sit ë mungonte një urim i ngrohtë edhe nga bashkëshortja e tij Xhensila Myrtezaj.

Këngëtarja e njohur ka publikuar një status, ku krahas një fotoje familjare, ka shkruar disa fjalë zemre për Besin. Mes tyre ajo shkruan se sido që të jenë gjërat ajo do t’i qëndrojë gjithmonë pranë besit.

Postimi i plotë:

Gezuar Diten e Lindjes Burri qe eshte, dhe do jete ne krahun tim pergjithmone!
Ne kemi dhe do kemi “Uljet & Ngritjet “tona por do perballojme cdo test kohe si gjithmone.
Ne fund te cdo dite ajo cfare dua eshte “perqafimi yt”.
Dua te shoh ty kur mbyll syte per te fjetur, dhe dua qe duart tona te rrine te shtrenguara nderkohe qe ne fleme.
Nuk te premtoj qe do kete “DIELL” gjithmone ,por te premtoj Dashurine,besnikerine dhe perkushtimin tim…
Te premtoj qe do jem ketu per te te degjuar,per te ngritur dolli se bashku dhe per te qene “familja jone ” deri ne frymen e fundit!
GEZUAR BURR! GEZUAR SHOK! GEZUAR BABI ME I MIR NE BOTE,GEZUAR BES KALLAKU! TE DUA.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj)

Kujtojmë se në një intervistë që Xhensila dha pak kohë më parë është shprehur se çifti ka plane për zgjerimin e familjes.

Besart Kallaku ose Bes Kallaku ka lindur më 20 nëntor 1985 në Tiranë, është një ndër humoristët më të njohur shqiptar. Më shumë se me emrin e vërtetë e njohin si "Gjini i Portokallisë". Bes Kallaku, sot është një nga aktorët më të dashur për gjithë spektatorët që e ndjekin. Mjaft popullor për personazhet dhe batutat që përdor, ai ka krijuar një profil interesant, për të cilin publiku e duartroket, por edhe kritika e vlerëson. Përveç roleve të humorit Besarti ka interpretuar edhe filma artistik shqiptarë, si “Koha e kometës” dhe “Alive”./CNA.al

Lajmet e fundit nga