LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me lekë apo falas?/ Si do e ndjekin fansat koncertin e Dua Lipës në Tiranë

19 Nëntor 2022, 17:03, Lifestyle CNA

Me lekë apo falas?/ Si do e ndjekin fansat koncertin e Dua Lipës

Artistja shqiptare me famë botërore Dua Lipa do të jetë në Shqipëri përgjatë festave të Nëntorit, në kuadër të turnout të saj botëror “Future Nostalgia”.

Këtë turnë ajo do ta përmbylle në tokën shqiptare dhe koncerti do të mbahet në sheshin “Skërnderbej” ditën e Flamurit.

Por pyetje kryesore që ka qakrulluar këto ditë ka qënë “A duhet të paguajmë për të parë koncertin e Dua Lipës?”

Dhe përgjigjen tashmë e ka dhënë kryetari i Bashkisë së Tiranës për mes një postimi në Tëitter.

Dhe është JO.

Ndërkoha pas ditë më parë në faqen e “Sunny Hill Festival” u publikua një reagim i Dua Lipës, e cila është shprehur:

“Emocioni është i madh për spektaklin “Future Nostalgia”, i cili do të mbahet në Tiranë, Shqipëri, në sheshin ‘Skënderbej’ më 28 nëntor 2022. Është nder të festosh një ngjarje kaq të rëndësishme – 110 vjetorin e Pavarësisë.”/CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga