LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë ndodhi mrëmë në DWTS/ Përplasja e madhe mes Dalina Buzit dhe balerinit

19 Nëntor 2022, 11:52, Lifestyle CNA

Çfarë ndodhi mrëmë në DWTS/ Përplasja e madhe

Që nga nisja e këtij edicioni të DWTS, ka pasur përplasje mes konkurentëve dhe jurisë.

Por së fundmi një tjetër përplasje ka ndodhur me anëtares së jurisë Dalina Buzi dhe balerinit Jurgen Bala, i cili është dhe partneri i Megi Pojanit në kërcim.

Mbrëmjen e djeshme Jurgeni i kërkoi Dalinës që të kërkonte falje për një deklaratë që kishte dhënë javën e kaluar.

Dalina është shprehur një javë më parë  se nuk i ka pëlqyer aspak performanca ku bënin pjesë Jurgeni dhe Megi dhe se performance nuk ishte e arrirë.

Pjesë nga debati:

Jurgen: Deklarata hedh poshtë punën tonë si balerinë profesionistë për koreografinë e asaj nate

Dalina: Jo nuk kërkoj falje. Po vazhdonte këmbëngulja nga ana juaj

Jurgen: Të kalosh në ofendime nuk është e lejuar. Nuk mund të bësh krahasime.

Dalina: E ke gabim

Jurgen: Nëse do të vazhdosh të ofendosh njerëz, vazhdo

Dalina: Nuk më pëlqeu dhe pike, ishte opinion im

Jurgen: Edhe nëse nuk e kërkon falje, unë e shpreha opinionin tim

Dalina: Edhe ne u ndjemë të ofenduar, mbrojtja e tyre zgjati pak më shumë

Jurgen: Nëse nuk do ta pranosh që jemi ofenduar, ajo është tjetër gjë

Dalina: Keni dy javë që merreni me atë gjë

Jurgen: Unë dhash opinionin tim, do donim një falje publike. Duhet të jemi më të përgjegjshëm

Dalina: Unë do ta them këtu, që nuk më pëlqen, është mendimi im, pastaj merre si të duash

Megi: Jurgeni ka të drejtën e vet, komenti i Dalinës ka qenë shqetësim për balerinët. E dija që falja publike nuk do të ndodhte./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga