LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Më kanë sulmuar, kisha dhumbje"/ Ema Andrea rrëfen dramën e divorcit të saj

19 Nëntor 2022, 12:04, Lifestyle CNA
Më kanë sulmuar, kisha dhumbje"/ Ema Andrea rrëfen
Ema Andrea

Ema Andra së fundmi ka qënë  e ftuar në një intervistë në programin “Rudina”, ku si rrallë herë ka ndarë detaje të trishta nga jeta e saj private.

Ajo foli edhe për divorcing e saj, ku theksoi se ka qënë një periudhë e dhimbshme dhe se ka ndikuar shumë në jetën e saj.

 “99% e publikut pret të them divorci, por po divorci ka qenë i dhimbshëm, por më i dhimbshëm se divorci ka qenë reagimi i shoqërisë. Ka qenë një reagim shumë dramatik që më ka shënjuar fort. Më ka shënjuar, më ka frustruar, më është dashur punë e madhe për të dashur shoqërinë, apo për ta kuptuar. Më është dashur mua të jem empatike ndaj të gjithë atyre që më sulmuan. Kjo ka qenë më e rëndë se sa vetë divorci, që është i rëndë, se njeriu lyen shtëpinë, bën gjëra normale që i ndryshon rutinën dhe mërzitesh, e jo më të shkëpusësh një marrëdhënie, e cila nuk është më një marrëdhënie personale, por janë të përfshirë edhe njerëz të tjerë.“, theksoi Ema.

“Ndryshoi dhe përshëndetja, e di?! Ky nuk është frustrim, është observim në një hapësirë shumë të madhe të njohurish. Nuk isha më aktorja e talentuar, nuk isha më artistja e lexuar, isha vetëm një grua fajtore që nuk po kërkonte falje. Nuk po rrinte në qoshe të kërkonte ndihmë”, vijoi Ema./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga