LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moment "horrori" gjatë xhirimeve të “Gladiator 2”/ Disa anëtarë të produksionit përfundojnë në spital

11 Qershor 2023, 15:32, Lifestyle CNA

Moment "horrori" gjatë xhirimeve të “Gladiator

Një skenë e frikshme ka ndodhur gjatë xhirimeve të filmit "Gladiator 2".

Teksa po xhirohej një nga skenat e flimit, zjarri ka shpërthyer pranë pjesëtarëve të produksionit.

6 persona, pjesë e stafit kanë përfunduar në spital të plagosur.

Yjet Paul Mescal dhe Denzel thanë se kanë parë tmerr me sy.

Ndërkohë ngjarja po hetohet dhe dyshohet se shkak i shpërthimit dyshohet të ketë qenë një tub gazi.

“Në kaq vite xhirime nuk kam parë kurrë një aksident kaq të frikshëm. Gjashtë punonjës të produksionit u dërguan me urgjencë në spital për trajtim. Ishte një aksident i rëndë. Të gjithë të përfshirët janë tronditur nga kjo", është shprehur një prej dëshmitarëve të ngjarjes.

Xhirimet për filmin e suksesshëm nisën në Marok këtë maj. Russell Crowe nuk do të jetë pjesë e filmit.  

Lajmet e fundit nga