LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kupa e Botës/ 'Tifozja më seksi' rrezikon arrestimin, çfarë rregulli theu në Arabinë Saudite

25 Nëntor 2022, 18:16, Lifestyle CNA

Kupa e Botës/ 'Tifozja më seksi' rrezikon arrestimin,

Ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Marokut, në Botërorin e zhvilluar në Katar, nuk pati aspak interes futbollistik. 

Ndeshja përfundoi me rezultatin 0-0 dhe shumë tifozë humbën interesin herë pas here gjatë lojës, por ishte një ngjarje që bashkoi të gjitha palët dhe bëri që spektatorët të kthenin sytë nga tribuna.

Prania e ish- Miss Kroacisë Ivana Knoll në fushë nuk mund të kalonte pa u vënë re. Dhe kjo pasi në një vit kur ndalesat për veshjen janë shumë të rrepta, modelja vendosi të "skandalizojë" tifozët me veshjen e saj dhe të bëjë paraqitje që mund ta çojnë edhe në burg

Ivana Knol vendosi të tregojë patriotizmin e saj të fortë fortë pavarësisht rregullave të rrepta. Dhe me siguri ia ka dalë, pasi në Katar është shfaqur me rroba banje, që jo vetëm është e ndaluar për t'u veshur, por ndoshta as për të pasur një veshje të tillë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivana Kno?ll (@knolldoll)

Pak më modeste, pra pa rroba banje, por me veshje, ishte pamja e saj në stadiumin Al-Bayat. Modelja kishte veshur një fustan me kuadrate kuq e bardhë,  një referencë e dukshme për flamurin e vendit të saj. Veshja ishte e gjatë dhe vinte me kapuç. 

Mirëpo, ndoshta as kjo nuk e mbron, pasi format e saj bombastike ishin mjaft të dukshme dhe është e sigurt se kjo veshje ndalohet nga ligjet strikte të Katarit.

Megjithatë, paralajmërimet ishin të qarta. " Vizitorët (burra dhe femra) pritet të tregojnë respekt për kulturën vendase duke shmangur veshjet tepër të dukshme për publikun," paralajmëroi autoriteti i turizmit të Katarit përpara Kupës së Botës. "SNë përgjithësi rekomandohet që burrat dhe gratë të sigurojnë që shpatullat dhe gjunjët e tyre të jenë të mbuluara,” sqaroi ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga