LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pak kohë pas lajmeve për romancën me baskebollistin/ "Bëhet e gjallë" Eneda Tarifa

25 Nëntor 2022, 14:35, Lifestyle CNA
Pak kohë pas lajmeve për romancën me baskebollistin/
Eneda Tarifa

Prej kohësh Eneda Tarifa ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të një romance. Kishte kohë që ishte shkëputur nga tregu muzikor, por edhe nga rrjetet sociale, e më në fund “është bërë e gjallë”.

Pas kaq ditësh “zhurmë” mediatike, ajo ka zgjedhur të bëjë një postim në "Instagram" ku shkruan “Kohë e gjatë pa u parë”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eneda Tarifa (@enedatarifa)

Po ku ka qenë Eneda?

Në fotot e publikuara pak kohë më parë, ajo dukej mjaft e lumtur krah një mashkulli misterioz, të cilit shumë shpejt iu zbulua identiteti.

Mashkulli që i ka rrëmbuyer zemrën këngëtares është Genti Lasku, me profesion basketbollist, por që ka qenë i angazhuar edhe në politikë, nën siglën e partisë “Bindja Demokratike”.

Kujtojmë se në vitin 2021, Astrit Patozi e ka prezantuar atë si kandidat për deputet në zgjedhjet parlamentare.

“Genti Lasku, një kampion race në ekipin e Tiranës. Ai ka një vizion të qartë politik dhe eksperiencën e duhur në administratën publike dhe në sipërmarrjen private për të nisur një rrugëtim të ri.

Sekretar i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Shpëtimit të Jetës në Ujë, Genti mendon se sot ka ardhur dita të angazhohet fort në funksion të projektit tonë, që synon mbi të gjitha ndryshimin e ambientit politik në Shqipëri.

Të nderuar dhe krenarë që në këtë sfidë të bukur kemi në vijën e parë të sulmit një kampion si Genti”, -këto ishin fjalët e kryetarit të partisë, Astrit Patozi për kandidatin e tij gjatë prezantimit një vit më parë./CNA.al

Lajmet e fundit nga