LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Je djali im i fortë, jeta pa ty nuk ka kuptim”/ Këngëtari lexon mesazhin prekës të nënës së tij

24 Nëntor 2022, 08:52, Lifestyle CNA
“Je djali im i fortë, jeta pa ty nuk ka kuptim”/
Këngëtari Ardit Çuni

Këngëtari Ardit Çuni ka lexuar mesazhin prekës të nënës së tij. I përlotur dhe me zërin që i dridhej, këngëtari rrëfeu në “Goca dhe Gra” se kohët e fundit nëna e tij ka pasur probleme shëndetësore dhe ka kryer një operacion.

 “Ne kemi një marrëdhënie që nuk para ia shprehim njëri-tjetrit me fjalë, por ne jemi gjithmonë aty për njëri-tjetrin. Mami këtë javë ka kryer një operacion dhe jam detyruar t’i jem pranë dhe sa në prova e angazhime”, u shpreh konkurrenti i “Dancing With the Stars".

Më tej këngëtari lexoi mesazhin prekës të nënës së tij, e cila në letër tregon vështirësitë që kanë hasur si dhe krenarinë që ndien për djalin e saj.

 “Ardit nuk jam shprehur kurrë publikisht për ty, por sonte do të të them disa fjalë zemre. Më fal që nuk kam ardhur të të ndjek nga afër në skenën e 'Dancing With the Stars', por ti e di që po kaloj disa probleme shëndetësore. Me zemër kam qenë me ty në çdo hap tëndin. Që kur ishte 10 vjeç dhe more pjesë në konkursin 'Zërat Magjik' unë e kisha të qartë se ku do të shkoje. Je rritur mes shumë vështirësish pasi nuk kishim mundësi ekonomike që të ndiqje të gjitha kurset që ti dëshiroje. Po jam krenar që me punën tënde ia dole të bëhesh një yll i vërtetë. Shumë kush të paragjykon sepse i thua gjërat troç, por kështu je ti, i thua gjërat drejt se nuk e duron dot padrejtësinë. Je djali im i fortë dhe jeta ime pa ty nuk do të kishte kuptim. Sa e sa herë kam qarë fshehurazi teje me lot gëzimi sepse jam ndjerë krenare…”, shkruhej në letër./ CNA.al

Lajmet e fundit nga