LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Incident në koncertin e Dua Lipës/ Plagosen tre persona

29 Korrik 2022, 11:15, Lifestyle CNA

Incident në koncertin e Dua Lipës/ Plagosen tre persona

Tre persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimet e fishekzjarreve gjatë përformancës së këngëtares së famshme me origjinë shqiptare Dua Lipa.

Disa fansa të këngëtares futën fishekzjarre brenda koncertit.

Fishekzjarret shpërthyen në kohën që Dua Lipa këndonte hitin e saj të fundit.

Sipas policisë, tre persona pësuan lëndime dhe u vizituan mënjëherë nga mjekët e brendshëm në vendngjarje.

Pas incidentit vetë Dua Lipa reagoi duke kërkuar falje. “Krijimi i një ambienti sa më të sigurt gjatë performancave të mia për fansat është prioritet. Ekipi im dhe unë jemi shumë të tronditur për këtë ngjarje. Për këtë rast po kryhen hetime të imtësishme”, theksoi ajo.

Koncerti ishte pjesë e turneut “Future Nostalgia” të këngëtares që po zhvillohet në të gjithë Amerikën e Veriut dhe Europë./CNA.al

Incident në koncertin e Dua Lipës/ Plagosen tre persona

Lajmet e fundit nga